Spočítejte si...

Zavřít

Eurozóna se nedohodla na pomoci pro Řecko

Ministři financí zemí eurozóny se na včerejším jednání nedohodli o finanční pomoci Řecku. Konkrétně o zapojení soukromých investorů, které mělo být základem pro druhý záchranný plán. Jednání budou pokračovat i nadále. Zajímavé bude sledovat zejména Francii a Německo. Mezi těmito dvěma zeměmi panuje v otázce pomoci Řecka největší neshoda. 

Německo totiž navrhuje aby instituce, které drží řecké dluhopisy, vyměnily tyto za nové se lhůtou splatnosti prodlouženou o deset let. Řecko by tak dostalo více času na vyřešení svých dluhů. Ratingové agentury by ale s největší pravděpodobností vnímaly tento krok za stav platební neschopnosti.

Restauratéři: konec stravenek nám sníží tržby o čtvrtinu Jak ušetřit na letní dovolené?        
spyman
spyman (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
15. 6. 2011 11:56 Nový

Eurozóna se nám pomalu začíná drolit

a tato eroze bude pokračovat zrychlujícím se tempem. V důsledku toho bude narůstat agresivita, zejména Francie, Itálie, Španělska, Řecka a Portugalska. To povede k zavlečení eurozóny do dalšího okupačního konfliktu a prohloubení hospodářské krize. Čína, Amerika a Rusko si mnou ruce. Japonsko je na kolenou, eurozóna se potácí, tož do toho praštíme, ať se ti blbečci s rovnými okurkami a správně zakřivenými banány dlouho netrápí.