Hlavní navigace

Eurozóna se nedohodla na pomoci pro Řecko

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 6. 2011

Ministři financí zemí eurozóny se na včerejším jednání nedohodli o finanční pomoci Řecku. Konkrétně o zapojení soukromých investorů, které mělo být základem pro druhý záchranný plán. Jednání budou pokračovat i nadále. Zajímavé bude sledovat zejména Francii a Německo. Mezi těmito dvěma zeměmi panuje v otázce pomoci Řecka největší neshoda. 

Německo totiž navrhuje aby instituce, které drží řecké dluhopisy, vyměnily tyto za nové se lhůtou splatnosti prodlouženou o deset let. Řecko by tak dostalo více času na vyřešení svých dluhů. Ratingové agentury by ale s největší pravděpodobností vnímaly tento krok za stav platební neschopnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 6. 2011 11:56

    spyman (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

    a tato eroze bude pokračovat zrychlujícím se tempem. V důsledku toho bude narůstat agresivita, zejména Francie, Itálie, Španělska, Řecka a Portugalska. To povede k zavlečení eurozóny do dalšího okupačního konfliktu a prohloubení hospodářské krize. Čína, Amerika a Rusko si mnou ruce. Japonsko je na kolenou, eurozóna se potácí, tož do toho praštíme, ať se ti blbečci s rovnými okurkami a správně zakřivenými banány dlouho netrápí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).