EU chce přilákat pracovníky z třetích zemí

Evropská unie chce přilákat kvalifikované pracovníky z třetích zemí. Tzv. modré karty by svým držitelům měly zjednodušit možnost přesouvat se za prací do unijních zemí nebo usnadnit získání dlouhodobého povolení k pobytu. Podmínkou pro získání modré karty by měla být pracovní smlouva, která zaručí alespoň na rok plat převyšující minimální mzdu v dané zemi, pravděpodobně o jedenapůlnásobek.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas však s modrými kartami nesouhlasí. Podle něj je návrh nepřijatelný, dokud unie zcela neuvolní pracovní trh pro členské státy. Teoreticky by mohla nastat situace, kdy by pracovník mimo unii měl na pracovním trhu EU lepší postavení než obyvatel některého z nových členských států EU, vůči kterým některé staré země ještě uplatnější omezující přechodná opatření.

O návrhu budou jednat ministři vnitra EU ve čtvrtek.

Vláda schválila navýšení důchodů od ledna o 330 korun Hlasujte o nejoblíbenější internetové projekty        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
23. 9. 2008 17:48 Nový

RE: EU chce přilákat pracovníky z třetích zemí

celé vlákno
Hlavne nezapomente doplnit ze nam taky pridaji cerny kasel, svrab, nestovice, zloutenku a radu dalsich prilepseni, jako treba nizsi mzdy, mene pracovnich mist pro cechy.................................... Dekujeme, nechceme, odejdete domu a vubec sem nelezte.
Paly
Paly (neregistrovaný)
23. 9. 2008 18:35 Nový

RE: EU chce přilákat pracovníky z třetích zemí

celé vlákno
V tomto pripade souhlasim s nasim ministrem - dokud neni uplne uvolnen pohyb pracovnich sil v EU, at si to resi kazdy stat individualne.
Zajimalo by mne, jak chteji urcovat minimalni mzdu dane zeme - ne vsude v EU je minimani mzda urcena tak jak u nas(i kdyz nas zpusob stanoveni minimalni mzdy se mi zrovna nelibi).