Hlavní navigace

eKonto Raiffeisenbank dvojnásobně zdražuje některé transakce, ale zlevní úvěry

Dalibor Z. Chvátal

Raiffeisenbank od 7. července 2010 mění sazebník u osobních účtů, banka zlevňuje, ale i zdražuje. Zjednodušeně napsáno, dochází ke zdražení transakcí a odměnou je absence poplatků u jiných služeb.

Staré cenové programy zdražují, dražší bude i základní eKonto

Pokud máte ještě původní balíčky Kompletkonto nebo používáte eKonto bez věrnostních výhod, od července vám vedení zdraží o 20–30 Kč měsíčně. Banka tak chce své klienty motivovat k přechodu na eKonto a využívání věrnostního program, tj. provádět pravidelné obraty na účtu.

Zvyšuje se cena transakcí. Příkaz k úhradě přes internet do jiné banky zdražuje ze 3 Kč na 4 Kč, zdražuje se tedy o 33 %. Novinkou je poplatek 6 Kč za trvalý příkaz k úhradě nebo SIPO, stávající cena je přitom 3 Kč, zde jde o 100% zdražení. Papírový příkaz zdražuje z 24 na 36 Kč, tj. o 50 %. Věrnostní podmínky eKonta se nemění.

Vklad hotovosti bez poplatku

Na oplátku Raiffeisenbank ruší poplatek za vklad hotovosti na vlastní účet, nyní je to 10 Kč za vklad. Bezplatné bude i předčasné splacení spotřebitelského úvěru Rychlá půjčka, nyní jsou to 4 %. Tato výhoda platí pro úvěry uzavřené až po 7. červenci 2010. Končí také 30korunový poplatek za změnu nastavení účtu a výpisů přes internetové bankovnictví.

Pojištění i pro internetové platby

Další novinkou je rozšíření pojištění zneužití karty i pro platby na internetu, což je riziko, které najdete jen u omezeného množství karet a většinou je ve výlukách. Pojistit půjde i náklady spojené se ztrátou či odcizením mobilního telefonu, osobních dokladů či klíčů nebo odcizení hotovosti vybrané z bankomatu.

Anketa

Bude mít nový sazebník Raiffeisenbank vliv na vaše transakční chování?

Našli jste v článku chybu?