Spočítejte si...

Zavřít

eKonto Raiffeisenbank dvojnásobně zdražuje některé transakce, ale zlevní úvěry

Raiffeisenbank od 7. července 2010 mění sazebník u osobních účtů, banka zlevňuje, ale i zdražuje. Zjednodušeně napsáno, dochází ke zdražení transakcí a odměnou je absence poplatků u jiných služeb.

Staré cenové programy zdražují, dražší bude i základní eKonto

Pokud máte ještě původní balíčky Kompletkonto nebo používáte eKonto bez věrnostních výhod, od července vám vedení zdraží o 20–30 Kč měsíčně. Banka tak chce své klienty motivovat k přechodu na eKonto a využívání věrnostního program, tj. provádět pravidelné obraty na účtu.

Zvyšuje se cena transakcí. Příkaz k úhradě přes internet do jiné banky zdražuje ze 3 Kč na 4 Kč, zdražuje se tedy o 33 %. Novinkou je poplatek 6 Kč za trvalý příkaz k úhradě nebo SIPO, stávající cena je přitom 3 Kč, zde jde o 100% zdražení. Papírový příkaz zdražuje z 24 na 36 Kč, tj. o 50 %. Věrnostní podmínky eKonta se nemění.

Vklad hotovosti bez poplatku

Na oplátku Raiffeisenbank ruší poplatek za vklad hotovosti na vlastní účet, nyní je to 10 Kč za vklad. Bezplatné bude i předčasné splacení spotřebitelského úvěru Rychlá půjčka, nyní jsou to 4 %. Tato výhoda platí pro úvěry uzavřené až po 7. červenci 2010. Končí také 30korunový poplatek za změnu nastavení účtu a výpisů přes internetové bankovnictví.

Pojištění i pro internetové platby

Další novinkou je rozšíření pojištění zneužití karty i pro platby na internetu, což je riziko, které najdete jen u omezeného množství karet a většinou je ve výlukách. Pojistit půjde i náklady spojené se ztrátou či odcizením mobilního telefonu, osobních dokladů či klíčů nebo odcizení hotovosti vybrané z bankomatu.

Anketa

Bude mít nový sazebník Raiffeisenbank vliv na vaše transakční chování?

Rozhodnutí Ústavního soudu o způsobu výpočtu důchodů rozděluje národ Cena benzínu již brzy vytvoří nový rekord. Radost z toho mít nebudete        
cgi
cgi (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
4. 5. 2010 8:17 Nový

Re: eKonto Raiffeisenbank dvojnásobně zdražuje některé transakce, ale zlevní úvěry

celé vlákno

Měsíčně ušetřím přes 600,– Kč na poplatcích jen díky tomu, že jsem před půl rokem převedl všechny příchozí platby a trvalé příkazy jinam (Fio a Poštovní spořitelna (osobní účet zdarma)).
Ztráta věrnostních výhod? Mno, mám kontokorent 30.000,– Kč. Tudíž během 3 minut převedu peníze otci a on zase mně. 2×20,– Kč od banky – 2×4,– Kč poplatek.

ck
ck (neregistrovaný) ---.36.broadband5.iol.cz
2. 5. 2011 20:02 Nový

Re: eKonto Raiffeisenbank dvojnásobně zdražuje některé transakce, ale zlevní úvěry

celé vlákno

V RB se zbláznili. Mám nadstandardní příjem, ale to, co se mi naúčtovalo za duben, to už nelze přejít mávnutím ruky. Správa účtu za 250 Kč a k tomu 185 Kč za dvě platebky (jedna embos, druhá normal), A o běžných poplatcích vážících se dle sazebníku k těm či oněm transakcí ani nemluvě. Je to poprvé od roku 1998, co vážně přemýšlím, co s tím. Paradoxně o tom žádní novináři nepíší, kde je pseudokauza bankovních poplatků? Jak utichla, mnohé banky se chovají ještě mnohem hůře, než dříve. Speciálně tedy tato zcela určitě. Kosmeticky zrušily poplatek za zrušení účtu, ale místo toho to dojí naprosto nehorázně všude jinde.