Ekonom: Daňoví poplatníci budou muset hradit toxické dluhopisy, Evropa neporoste

Podle prezidenta respektovaného německého ekonomického institutu Ifo Hanse-Wernera Sinna záchranné mechanismy Evropské centrální banky (ECB) povedou k tomu, že se budou nakupovat toxické dluhopisy a aktiva, která budou podporovat další rizikové chování.

Kritizuje také socializaci ztrát a privatizaci zisků: Záchranný mechanismus ESM a opatření ECB, která nakupuje toxické státní dluhopisy a následně je odepisuje jako ztrátu, znamenají jen to, že daňoví poplatníci musejí uhradit ztráty investorů do těchto rizikových cenných papírů, řekl Sinn. Uklidňujeme tím kapitálové trhy, protože přenášíme riziko na daňové poplatníky, dodal.

Podle něj je to nesprávné: V první řadě je to nespravedlivé vůči daňovým poplatníkům. Proč by měli nést zátěž místo investorů?. Evropu proto čeká podle něj desetiletí bez hospodářského růstu.

Zaměstnavatel může získat dotaci na pracovníky. Stačí k tomu před důchodem přijmout i mladého Ke službě ERSTE Premier České spořitelny získáte prestižní kartu MasterCard World Elite