Hlavní navigace

eBanka vynulovala úroky u vkladů, klientům nic neřekla

Sdílet

Radek Luzar 5. 10. 2007

eBanka snížila patnáctkrát úrokovou sazbu u osobních účtů. Ta je nyní místo 0,15 procenta pouze 0,01 procenta. Redakci na to upozornil jeden z rozzlobených klientů. Banka sazby změnila po jejich sjednocení s Raiffeisenbank.

Myslím si, že jde o porušení smluvních podmínek ze strany eBanky, řekl iDNES.cz rozzlobený klient, který chtěl zůstat v anonymitě. eBanka změnila úrokové sazby u osobních účtů 1. září a sjednotila je s mateřskou Raiffaisenbank.

Klienti banky po úpravě sazeb nepřijdou o žádné velké peníze. Úroková sazba byla totiž už před změnou nízká. Zatímco před změnou by z padesátitisí­cového vkladu dostali ročně 75 korun, teď jim banka připíše pouhou pětikorunu.

Zdroj: idnes.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 10. 2007 13:06

    P.C. (neregistrovaný)
    Inflace nám za ten rok sežere mnohonásobně víc... Větší peníze se přece zhodnocují jinak a to, co je v bance na účtu slouží k pokrytí okamžité potřeby. Účet v eBance má přece jiné přednosti a přemýšlet, jestli z 50.000 za rok příjdu v bance díky tříprocentní inflaci o 1425,- nebo o 1495,- je poněkud ujeté. Pokud si ovšem uvedený klient stěžoval pouze z principu, pak ho zcela chápu.

    Výpočet by bylo možné ještě zpřesnit, protože ze 75,- Kč se platí daň 15%, kdežto z 5,- už ne.

    A doporučení? Volte nohama. Jsou přece i banky, kde je úročení stále dost vysoké a poplatky žádné...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).