Důchodovou reformu potřebujeme, myslí si Češi

Drtivá většina české společnosti je přesvědčena o tom, že důchodová reforma je nevyhnutelná. Alespoň o tom vypovídá průzkum společnosti Ipsos Tambor zpracovaný k osmému fóru Zlaté koruny. Z více jak tisícovky respondentů považuje reformu penzijního systému za nevyhnutelnou 81 %, opačný názor má pouze 11 % dotázaných, zbylých 7 % si s otázkou nevědělo rady.

Ještě větší shoda panuje nad otázkou, zdali se obáváme výrazného poklesu životní úrovně v důchodovém věku. Nebojí se pouhých 12 %, naopak rozhodně přesvědčeno o tom je 53 % odpovídajících, dalších 35 % výrazný pokles životní úrovně spíše předpokládá.

408 z 1047 do­tázaných zároveň uvedlo, že si zatím nespoří na penzi. Rovných 70 % z těchto lidí přitom říká, že na to jednoduše nemá. Více jak čtvrtina dotázaných (27 %) zatím nepovažují spoření na důchod za nutné, 13 % prý nemá dostatečné informace o možnostech spoření a 7 % radši utratí peníze dnes.

Konec nejasností u daně z nemovitosti. Zpevněné plochy pozemků budou samostatnou kategorií Co nás čeká příští rok? Vyšší daně a zdražování cigaret        
AAA
AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---
7. 10. 2010 10:50 Nový

jo, důchodová reforma je nevyhnutelná

ovsem takova, aby nam zajistila bohaty duchod nejpozdeji v sedesati, bez zvysovani odvodu, nejlepe aby vse stale bylo pod taktovkou statu a statem garantovane. Jo, takovou reformu by chtel kazdy :)