Druhý pilíř důchodového systému chce využít čtvrtina obyvatel

Do druhého pilíře reformovaného důchodového systému plánuje v tuto chvíli vstoupit přibližně 27 % obyvatel Česka ve věku 15 až 59 let. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro Fincentrum realizovaného u příležitosti organizace 121. Žofínského fóra.

Pouze 1 % dotázaných věří, že se díky penzijní reformě budou mít v důchodu lépe a celých 76 % populace se obává, že díky reformě mohou přijít o naspořené peníze.

Výsledky výzkumu ukazují, že většina populace nemá zájem o aktivní hledání informací o důchodové reformě. Přesto, že informace o důchodové reformě plní stránky tuzemských médií již několik měsíců, má pocit nedostatku informací o ní 62 % dotázaných obyvatel Česka. Větší pocit informovanosti mají obecně občané s vyšším dosaženým vzděláním a s vyšším příjmem.

Rozdíl mezi druhým a třetím pilířem reformovaného důchodového systému vnímá pouze čtvrtina obyvatel. Zbylé tři čtvrtiny dotázaných nedokážou rozdíl mezi druhým a třetím pilířem správně vysvětlit.

Počty bankrotujících se snižují. Oproti loňsku je jich ale stále více Pozor na další podvodný e-shop. Podat je možné hromadnou žalobu        
dráb
dráb (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
10. 10. 2011 9:14 Nový

druhý pilíř

je to propaganda vlastní pravicových vlád v ČR v posledních létech