Zrušené životko? Dříve uplatněnou nezdanitelnou částku musíte letos zdanit

Stále běží série daňových poraden. Máte tedy možnost využít bezplatně služeb profesionálních daňových poradců. Pomoci vám mohou také zodpovězené dotazy od ostatních čtenářů. Jeden z nich například poradí, jak zdanit předčasně vypovězené životní pojištění.

Měla jsem životní pojištění a dva roky po sobě uplatnila slevu na dani z něj plynoucí, v loňském roce jsem ho však byla nucena zrušit, musím tedy uvést částky, o které jsem si snižovala daňový základ do letošního přiznání, absolutně však nevím, do které kolonky, můžete mi prosím poradit?

Romana Juříčková: Nezdanitelná část základu daně, která byla v minulosti neoprávněně uplatněna, se zdaňuje jako ostatní příjem podle § 10 zákona o daních z příjmů. Uvádí se tedy do přílohy č. 2 daňového přiznání, v části 2.

Z Brna do Španělska? Od dubna dvakrát týdně s "lowcostem" Slíbili zlevnit datové schránky. Ceny ale klesnou s tříměsíčním zpožděním        
Lenka
Lenka (neregistrovaný) ---.centra1.cz
14. 2. 2011 16:11 Nový

Re: Zrušené životko? Dříve uplatněnou nezdanitelnou částku musíte letos zdanit

Dobrý den, a jak si mám vypočítat kolik vrátit? Mám stejný problém...V roce 2007 jsem si mohla uplatnit 12.000,-, v roce 2008 11.500,- a v roce 2009 3.000,-. To jim mám tedy vrátit 26.250,- nebo jen určité procento? Pokud ano, tak jaké? Předem moc děkuji. Lenka