Hlavní navigace

Do výběrového řízení o koupi ČSA se přihlášili čtyři zájemci

Sdílet

Redakce 24. 3. 2009

Podle informací ministerstva financí se do veřejného výběrového řízení na prodej 91,51% podílu ve společnosti České aerolinie a.s. přihlásili čtyři zájemci. Zájem projevilo Konsorcium UNIMEX – TVS tvořeno společnostmi UNIMEX GROUP a.s. a TRAVEL SERVICE a.s., aerolinky AIR FRANCE – KLM, DAROFAN a.s. ze skupiny AEROFLOT a čtvrtým zájemcem je společnost ODIEN AV III a. s. ze skupiny ODIEN.

Výběrové řízení je dvoukolové. První kolo bylo kvalifikační. Ve druhém kole se rozhodne o vítězi na základě výše nabídnuté a garantované kupní ceny. O výběru účastníků, kterým bude umožněno provést hloubkovou kontrolu společnosti a předložit závazné nabídky, rozhodne na svém jednání vláda.

„Při tom přihlédne i k tomu, zda zájemce nepředstavuje bezpečnostní riziko (nepochází ze státu, který vláda považuje za rizikový z hlediska ochrany mezinárodního míru a bezpečnosti, boje proti terorismu a ochrany lidských práv) a současně, zda není přímo nebo nepřímo ovládán státními strukturami států, jejichž zahraniční a vnitřní politika představuje riziko pro bezpečnost České republiky a je v rozporu s bezpečnostními zájmy České republiky“, uvedlo ministerstvo financí.

Vítěz by měl být znám nejpozději do konce září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).