Hlavní navigace

Do konce roku budeme platit z mobilu dvěmi peněženkami (video)

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 22. 6. 2012

Včera ve čtvrtek 22. června 2012 společnost MasterCard oznámila oficiální spuštění aplikace MasteCard Mobile, která umožní platit přímo z mobilního telefonu bez nutnosti mít speciální hadwarové zařízení nebo NFC čip. Aplikace je připravená pro platformy iOS a Android. V České republice se však testuje jen pilotní provoz a komerční spuštění MasterCard očekává až koncem roku 2012. Na Vánoce už budete moci platit za dárky mobilem, ujistil přítomné novináře na tiskové konferenci Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard.

Jak platba bude probíhat ukazují následující videa s aplikací, která už je v komerčním provozu v Maďarsku. O mobilních platbách a platebních kartách si můžete přečíst v rozhovoru s Miroslavem Lukešem z MasterCard ve článku „Hotovost není zadarmo“.S MasterCard Mobile půjde platit v obchodech pomocí QR kódů, dobíjet kredit předplacených mobilních karet, kupovat jízdenky na MHD nebo platit faktury spřátelených firem (např. energetických společností apod.

Další mobilní peněženkou na českém trhu bude aplikace Mobito. Podle Venduly Volákové ze společnosti MOPET, která peněženku provozuje, se její komerční spuštění očekává na podzim tohoto roku.

Videa jsou v angličtině, ale jsou srozumitelná i pro neaglicky hovořící.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).