Hlavní navigace

Do Česka americké eshopy zásilku nepošlou. Prý se tu krade

Dalibor Z. Chvátal

Přestože počasí posledních dnů tomu příliš nenaznačovalo, kalendář mluví jasně, blíží se opět doba předvánoční, pro mnohé jedno z nejvíce stresujících období v roce. Pokud se chcete vyhnout nekonečným frontám, kýčovité výzdobě a nervózním zákazníkům, nakupte dárky na Internetu a nechte si je zaslat poštou domů.

Zajímavé jsou zvláště americké eshopy, které mají atraktivní ceny i přes účtování poštovného.Ty totiž nabízí zboží, které u nás není vůbec dostupné nebo zboží, které v Česku sice koupíte, ale o poznání dráž. Popularita nákupů v zámoří vzrostla hlavně v souvislosti s razantním zvýšením bezcelního limitu pro zásilky odeslané ze zemí mimo Evropskou unii. Informuje o tom server Lupa.cz

Jenže někteří američtí obchodníci zboží do Česka raději vůbec neposílají, naše republika patří mezi nedůvěryhodné země. V Čechách se krade a obchodníci musí řešit problémy, které jim jinde nenastávají. Česká republika je na černé listině USPS kvůli pojistným podvodům a vykrádání zásilek, pojmenovává jeden z důvodů neochoty posílat zboží do Česka Josef Zirnsak ze společnosti Forwardo. Více: Vánoční nákupy vyřešíte i v amerických e-shopech.

Našli jste v článku chybu?