Hlavní navigace

Dnes je poslední možnost podat daňové přiznání k dani z nemovitosti a silniční dani

Sdílet

Veronika Němcová 31. 1. 2020

V pátek 31. 1. je poslední možnost podat hned dvojí daňové přiznání – k dani z nemovitosti a silniční dani. 

Silniční daň musíte zaplatit v případě, že požíváte auto k podnikání. Tuo povinnost neovlivňuje forma, kterou uplatňujete daňové výdaje. Nezáleží na tom, jestli jde o reálné náklady, nebo paušální výdaje. Důležité je pouze to, jestli auto používáte k podnikání, jak už jsme vás informovali

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí končí v pátek 31. ledna. Pokud ale poplatník termín nestihne, nemusí se ihned obávat pokuty. Penále začíná nabíhat až od šestého pracovního dne od uplynutí lhůty a činí 0,05 % stanovené daně za každý následující den prodlení, nejvýše však 5 % stanovené daně (maximálně 300 tisíc korun). Pokuta se ale nepředepíše, pokud částka nepřekročí 200 Kč.

Týká se vás i v případě, že jste loni na své nemovitosti provedli přístavbu, nástavbu nebo ji částečně zlikvidovali. Přiznání se v těchto případech podává, pokud na základě výše uvedených úprav současně došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku, případně zvýšení nadzemních podlaží a podobně.Podat daň z nemovitosti je nutné i v případě, že se změní výměra parcely na základě revize katastru nemovitostí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).