Hlavní navigace

Dluhopisy Republiky můžete nově pořídit i na pobočkách České spořitelny

Sdílet

Lenka Kašparová

Dluhopisy Republiky si od 1. listopadu 2019 můžete pořídit i na vybraných pobočkách České spořitelny. Síť poboček se tak rozšíří o 83 míst a dluhopisy bude možné pořídit celkem na 132 pobočkách smluvních distributorů. Během nynějšího upisovacího období, které končí 20. prosince 2019, jsou nabízeny tři typy státních dluhopisů, a to reinvestiční, proti-inflační a fixní státní dluhopis. Na pobočkách České spořitelny můžete podat žádost o všechny tyto typy dluhopisů.

O Dluhopis Republiky je mezi občany velký zájem. A jsem moc ráda, že si je budou moci osobně pořídit i na pobočkách České spořitelny. Díky tomu stoupne počet distribučních míst na více než pětinásobek oproti tomu, kolik jich bylo na samém začátku prodeje, říká Alena Schillerová, ministryně financí.

Zmíněné tři emise Dluhopisu Republiky jsou splatné do šesti let od svého vydání a a jejich výnos bude reinvestován jednou ročně do stejné emise dluhopisů. Fixní výnos je stanovený na 1,25 % p. a. a jeho výše je pro všechna výnosová období konstantní až do splatnosti dluhopisu. Reinvestiční dluhopis má taktéž pevně nastavené výnosy, oproti fixnímu dluhopisu však každoročně rostou. Výnos proti-inflačního dluhopisu kopíruje vývoj inflace a kromě toho je navýšen o marži 0,50 % p. a při minimální garanci výnosu 0,50%.

Na pobočkách České spořitelny můžete i podávat žádost o zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, přes nějž jde zadávat požadavky na úpis všech nabízených emisí Dluhopisu Republiky a využívat další navazující služby. Na pobočkách bude možné pořídit i dárkový certifikát Dluhopisu Republiky.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Diskuse byla uzavřena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).