Hlavní navigace

Digitální karta usnadní studentům výběr povolání

Sdílet

Redakce 28. 3. 2008

Na odborné konferenci projektu Institut trhu práce (ITP) ve Velkých Karlovicích byl představen Hospodářskou komorou v Ústí nad Labem projekt digitální karty pro studenty, která jim usnadní výběr budoucího povolání i vstup na trh práce.

Díky ní získají studenti odbornou praxi a budou moci aktivně budovat svou kariéru již během studia a komunikovat s budoucím zaměstnavatelem. Na druhou stranu školy a zaměstnavatelé získají bezplatný poradenský servis při výběru potenciálních zaměstnanců a budou mít zároveň možnost vybírat a formovat studenty již během jejich studia.

A jak bude Studentská karta v praxi fungovat? Využívá již vybudovanou databázi škol a zaměstnavatelů k poskytování kariérního poradenství na trhu práce, a díky propojení aktivit úřadů práce a hospodářských komor v rámci projektu ITP se tak může snadněji dostat k zaměstnavatelům. Na připravovaných internetových stránkách se budou moci studenti i školy zaregistrovat a vyhledávat tak pracovní místa podle oborů. Každý ze studentů bude ve škole spolupracovat s výchovným poradcem, který provede jeho hodnocení, zkontroluje vložené údaje a zaktivuje jeho digitální vizitku v databázi. Pracovníci ITP zároveň zajistí propojení škol a zaměstnavatelů a aktivně budou tuto aktivitu prezentovat v rámci kariérního poradenství.

Digitální karta pro studenty je teprve na začátku své existence, v současné době probíhá testování na školách v Ústí nad Labem a celý systém je připraven na zavedení do praxe.

Zdroj: MPSV

Aktuální informace o projektu Institut trhu práce a jeho aktivitách naleznete na internetových stránkách portal.mpsv.cz/itp.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).