Digitální karta usnadní studentům výběr povolání

Na odborné konferenci projektu Institut trhu práce (ITP) ve Velkých Karlovicích byl představen Hospodářskou komorou v Ústí nad Labem projekt digitální karty pro studenty, která jim usnadní výběr budoucího povolání i vstup na trh práce.

Díky ní získají studenti odbornou praxi a budou moci aktivně budovat svou kariéru již během studia a komunikovat s budoucím zaměstnavatelem. Na druhou stranu školy a zaměstnavatelé získají bezplatný poradenský servis při výběru potenciálních zaměstnanců a budou mít zároveň možnost vybírat a formovat studenty již během jejich studia.

A jak bude Studentská karta v praxi fungovat? Využívá již vybudovanou databázi škol a zaměstnavatelů k poskytování kariérního poradenství na trhu práce, a díky propojení aktivit úřadů práce a hospodářských komor v rámci projektu ITP se tak může snadněji dostat k zaměstnavatelům. Na připravovaných internetových stránkách se budou moci studenti i školy zaregistrovat a vyhledávat tak pracovní místa podle oborů. Každý ze studentů bude ve škole spolupracovat s výchovným poradcem, který provede jeho hodnocení, zkontroluje vložené údaje a zaktivuje jeho digitální vizitku v databázi. Pracovníci ITP zároveň zajistí propojení škol a zaměstnavatelů a aktivně budou tuto aktivitu prezentovat v rámci kariérního poradenství.

Digitální karta pro studenty je teprve na začátku své existence, v současné době probíhá testování na školách v Ústí nad Labem a celý systém je připraven na zavedení do praxe.

Zdroj: MPSV

Aktuální informace o projektu Institut trhu práce a jeho aktivitách naleznete na internetových stránkách portal.mpsv.cz/itp.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

AWD Česká republika zvýšila loni svůj obrat o 70 % O víkendu se mění čas, změna se dotkne dvaceti nočních vlaků        
Jircin
Jircin (neregistrovaný)
6. 9. 2009 22:19 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
1. 3. 2010 23:18 smazal Dalibor Z. Chvátal, důvod: ---SPAM---
lucy
lucy (neregistrovaný)
30. 10. 2009 14:14 Nový

Re: Test na vyber povolani

celé vlákno
Nemám ráda, když se 10 minut otravuji s testem a pak pro vyhodnocení požadují 50 Kč. To mají napsat hned na začátku. Takhle to vnímám jako podvod.

Kdyby to napsali hned, nikdo tam nebude ztrácet čas. Takhle se akorát naštve.. Jako já teď.