Hlavní navigace

Dejte pozor na podvodné soutěže, co z vás vylákají peníze za nic

Gabriela Hájková

Není tomu tak dlouho, co Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) varovalo před slovenskou společností Pro Content, která podvodně vymáhala z českých uživatelů internetu faktury na 60 eur. Nyní sdružení zaznamenalo narůst podnětů s podobnou tematikou.

Společnost Online Investment Group se sídlem na Seychelách provozuje web www.ms-2010.sk, kde v době konání Mistrovství světa ve fotbale probíhala také soutěž o televizory. Po vyplnění třech otázek zákazník vyplnil formulář s osobními údaji a potvrdil souhlas se všeobecnými obchodními podmínkami. Ty ale v tomto případě plnily funkci jakési smlouvy, na jejímž základě měli klienti přístup k internetovému portálu s informacemi o mistrovství světa. Za tuto službu, která byla samozřejmě jinde volně dostupná zcela zdarma, společnost nyní požaduje 39,95 euro,  upozornil Jan Votočka, mluvčí a právník SOS s tím, že problém spočívá především v tom, že většina uživatelů netuší nic o uzavření smlouvy a nyní po nich společnost požaduje téměř 40 eur. 

Spotřebitelům, na které se společnost s fakturou obrátí, rozhodně doporučuji na výzvy nijak nereagovat a rozhodně nic neplatit, poradil Votočka, který také dodal, že podle SOS chyběla na straně spotřebitelů vůle smlouvu uzavřít a tak smlouva jako taková nemohla platně vzniknout.

Našli jste v článku chybu?