Hlavní navigace

Datová schránka vám poslouží i na cestách

Sdílet

Gabriela Hájková 28. 6. 2011

I na cestách můžete kontrolovat svou datovou schránku. Využít můžete internetovou kavárnu. Pokud se obáváte, že by přístup z cizího počítače v zahraničí nemusel být bezpečný, nabízí se vám možnost zabezpečeného USB flash disku, který má nainstalovanou přenositelnou verzi prohlížeče formulářů. 

Pokud vás tato technologie nepřesvědčila, můžete se připojit přes svůj mobilní telefon. Většinou mobilní aplikace umožňují stažení a přečtení zprávy. Existují ale i takové aplikace, která vám dovolí vytvářet formulář a odesílat zprávy. Tyto aplikace jsou dostupné prakticky již pro všechny operační systémy mobilních telefonů, iPhone nebo Androidem vybavené mobily nejsou výjimkou, upozornil poradce ministerstva vnitra pro oblast eGovernmentu Petr Stiegler.

Nastavení datové schránky také umožňuje upozornění na novou zprávu prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Jak už jsme vás informovali, novinkou je také možnost bezpečnějšího přihlašování do datové schránky pomocí jednorázového hesla, které je buď zasláno ve formě SMS nebo jej vygeneruje mobilní aplikace aniž by bylo nutné se připojovat do datové sítě operátora.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).