Daňovou ztrátu můžete odečíst i po pěti letech

V neděli 13. února skončila druhá daňová poradna. Než na konci února spustíme další, můžete se pokusit najít odpověď na svou otázku v již skončených poradnách, které jsou stále přístupné. Pro inspiraci dnes uvádíme dotaz na možnost započtení daňové ztráty a jeho zodpovězení.

Za rok 2006 jsem jako OSVČ vykázal ztrátu z podnikání. Poté jsem 3 roky pracoval pouze v zaměstnaneckém poměru / podnikání přerušeno /. Od 8/2010 jsem se opět vrátil k formě OSVČ. Mohu v DP za rok 2010 ještě „umořit“ ztrátu z roku 2006? Popř. byl by v tomto postupu nějaký háček?

Pavel Podlešák: Poplatník si může odečíst od základu daně ztrátu, která vznikla a byla vyměřena za předchozí zdaňovací období nebo jeho část, a to nejdéle v 5 zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po období, za které se daňová ztráta vyměřuje. Daňovou ztrátu je tedy možné za rok 2010 odečíst od základu daně.

Valentýn zatemňuje mozek aneb Na co se vymlouváme při valentýnských pojistných událostech? Zaměstnaní jednatelé mohou přijít o nemocenskou i nárok na důchod. Jak se tomu vyhnout?        
kfnjf
kfnjf (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
14. 2. 2011 10:08 Nový

Odečtení ztráty jako ne-OSVČ

A mohl by tu ztrátu odečíst i jako ne OSVČ?