Hlavní navigace

Daně budete moci zaplatit on-line už příští rok

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 10. 2014

V příštím roce bude možné zaplatit daňové přiznání online přes platební bránu. Na 5 finančních úřadech se také rozběhne pilotní projekt, ve kterém bude možné daně zaplatit platební kartou.

Na konci elektronického formuláře daňového přiznání bude tlačítko, kde se dostanete na platební portál a budete moci bez nutnosti dalšího zadávání údajů o platebním styku uhradit tu daň, řekla náměstkyně ministra financí Simona Hornochová s tím, že 5 finančních úřadů se zapojí do projektu placení kartou: Budeme tak testovat schopnost toho systému, zda platí, že 30 procent lidí chce zaplatit daň kartou, dodala.

Důvodem pro online placení daní je také to, že elektronických přiznání neustále přibývá: V roce 2013 jsme obdrželi zhruba dva miliony elektronických přiznání, letos ke konci září evidujeme už 2,2 miliony elektronických přiznání. Když se to ale rozparceluje na jednotlivé daně, tak jejich poměr není optimální. Protože pouze třeba na dani z příjmu fyzických osob vybíráme pouhá tři procenta elektronicky, na rozdíl od DPH, kdy jsme letos obdrželi 40 % daňových přiznání, uvedl Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele z Generálního finančního ředitelství v České televizi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).