Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Čtyři z deseti Čechů nemají téměř žádný "finanční polštář" pro případ krize od vera - Finanční rezerva ve výši 2 - 3 měsíčních...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 5. 2018 15:23

  vera (neregistrovaný) 185.67.188.---

  Finanční rezerva ve výši 2 - 3 měsíčních platů. To jsou ale hodnoty hodně různé. Platy se dost liší. Kolem mne jsou lidé, kteří berou minimální mzdu, prodavačky v obchodě zkrácenou podle toho, že mají smlouvu na 6,5hodiny. Nedávno jsem tady, na měšci, viděla příklad na výpočet mzdy měsíčně 1 milion korun hrubého. Pak např. učitelka v hudební škole bere měsíčně za dva úvazky 25 tisíc. To ještě pořád nemám střední hodnotu mezi minimální mzdou a milionem. Když se mi pokazí pračka, to není problém koupit novou. Ale horší bude, až budu potřebovat nové brýle a nové zuby. Když budu mít havárii a auto se mi komplet rozbije a do šrotu s ním, tak další si už nekoupím. Nepíši nové, protože nové už vůbec ne. Auto potřebuji, abych mohla nakoupit, protože v místě obchod není. I to bych nějak musela vyřešit. Myslím, že mou rodinu by dost vyšachovalo, kdybych náhle zemřela. Asi by na pohřeb neměli, i když ekonomický je něco přes 10 tisíc.

 • 12. 5. 2018 8:21

  cml11 (neregistrovaný) 195.26.25.---

  Definice pomocí tří měsíčních platů je nesprávně definovaná. Správně má být tří měsíčních výdajů. Ale jak vidíte ze statistiky, pro padesát procent populace je to prašť jak uhoď. Co vydělají, to utratí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).