Hlavní navigace

ČSA bude od prosince přepravovat těžší zavazadla zdarma

Jiří Hovorka

Česká aerolinie (ČSA) sjednocují od prosince odbavovací systém na všech svých linkách. Zatímco nyní kombinuje společnost princip odbavení váhový a kusový (doposud pouze na americký kontinent), s prosincem přechází výlučně na kusový systém odbavování. Důvodem k tomu je rozhodnutí aliance SkyTeam (ČSA je členem), která tento systém odbavení vybrala jako jednotný pro své členy.

Pro cestující to bude znamenat, že si namísto současných 20 kg budou moci s ČSA přepravit v ekonomické třídě bezplatně zavazadlo o hmotnosti 23 kg. Toto zavazadlo zároveň nesmí překročit součet jeho délky, šířky a hloubky 158 cm. Cestující v třídě Business budou mít nárok na bezplatnou přepravu dvou takových zavazadel.

Na palubu si cestující Českých aerolinií nově mohou vzít dva kusy zavazadel, jedno kabinové a jedno příruční. Podmínkou je, aby součet hmotností obou zavazadel nepřesáhl u cestujících v třídě Economy 12 kg a v Business 18 kg. Součet délky, šířky a hloubky kabinového zavazadla nesmí překročit 115 cm a příručního 90 cm, doplňuje informace zpráva ČSA.


Našli jste v článku chybu?