ČR není konkurenceschopnou ekonomikou, mzdy zůstanou nízké

Česká republika je z hlediska inovačního barometru, který obsahuje ukazatele jako konkurenceschopnost, inovační potenciál či budoucí hledisko prosperity až na 19. místě ze 28 zemí v EU. Česko se tak umístilo za Slovinskem, Maďarskem, ale i Španělskem. Na předních pozicích se umístilo Švédsko, Dánsko a Finsko, na posledních místech je Řecko, Rumunsko, Bulharsko. Vyplývá to z inovačního barometru Erste, který dnes představila Česká spořitelna.

Současná moderní ekonomika může dlouhodobě uspět pouze v případě, že se bude soustředit na inovace, výzkum, znalostní ekonomiku a výrobky s vysokou přidanou hodnotou. ČR je vnímána jako země, která poměrně dobře bez výrazných problémů přestála ekonomickou krizi. V porovnání se zeměmi jako Kypr či Malta jsme však výrazně zaspali v některých důležitých oblastech a například nízké veřejné výdaje na vzdělávání tvoří značnou překážku v dalším posunu, uvedl manažer EU Office České spořitelny Jan Jedlička. Inovační potenciál je přitom zásadní v tom, jak vysoké mzdy budou v dané ekonomice.

Za ryby si možná připlatíme Penzijní fond Komerční banky čeká za únik dat správní řízení s ÚOOÚ        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
10. 10. 2013 16:00 Nový

Hm...

celé vlákno

Kromě toho, že to není pravda, mě spíš zaujala jedna douška. Že s tím přichází někdy z ČS. Jaký je asi její inovační potenciál? Banka žádná sláva, kdyby nebylo blbých kafek, které může beztrestně obírat o miliardy na poplatcích, tak se potácí v marasmu socialistického molocha. Já nevím, že se vůbec nestydí plkat tyhle hlouposti. Zrovna ČS.

karel
karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 10. 2013 20:31 Nový

Re: Hm...

celé vlákno

Co není pravda? Že jsme v žebříčku konkurenceschop­nosti mezi zeměmi EU až na 19. místě?

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
10. 10. 2013 23:04 Nový

Re: Hm...

celé vlákno

Ok. Kromě Západního Německa bych nechtěl žít ani v jedné z těch zemí, které jsou nad námi.