ČR by už za 5 let dávala do EU více, než by dostávala

Podle europos­lance Jana Zahradila je reálné, že už za 5 let by se mohla Česká republika stát čistým plátcem do EU. Zahradil to především zdů­vodňoval vyso­kou ekonomickou úrovni České republiky: My jsme z nečlenských zemí eurozóny nejbohatší, jsme na nějakých 75 až 80 procentech vůči evropskému průměru, řekl Zahradil. Maďarsko nebo Polsko, jsou podle něj nyní jen na nějakých 65 % průměru EU. 

Podle ministra zahraničí Kar­la Schwarzenber­ga na tom není nic negativního: Když se dostáváme do pozice čistého plátce, to je právě úspěch členství v Evropské unii, že se nám tak hospodářsky daří.

Zahradil se také negativně vyjádřil ke společné zemědělské politice v EU: Zemědělská politika je politika, která deformuje trh uvnitř celé EU i v celosvětovém měřítku, řekl Zahradil. Ministr zahraničí s ním v tomto tématu souhlasil. 

Březen je posledním měsícem na výměnu papírových padesátikorun Taxikáři bojují za zavedení minimální ceny za kilometr        
funtomas aura:100
5. 3. 2012 8:49 Nový

Vize

Našim politikům je vyčítáno, že nemají žádnou dlouhodobou vizi. Pan Schwartzenberg ji zde nastínil zcela jasně - zůstat i nadále rovnocenným členem EU. Pan Zahradil trochu mlží, ale vize jeho, jakož i klausovské větve ODS je snad rovněž jasná: v momentě, kdy členství v EU přestane být pro nás výhodné, tj. přestanou téct tolik oblíbené evropské dotace, se ČR odstřihne. Haha, ten je chytrej, co?