Spočítejte si...

Zavřít

ČNB: Banky uvolnily podmínky u hypoték

Zatímco u podnikových a spotřebitelských úvěrů zpřísnily banky úvěrové standardy, u hypotečních úvěrů došlo k jejich uvolnění. Vyplývá to z nově zavedeného Šetření úvěrových podmínek bank, které plánuje Česká národní banka (ČNB) provádět 4× do roka.

Zlevňování hypotečních úvěrů však může skončit, neboť roste počet špatných úvěrů u domácností. Čtěte více: Podíl špatných úvěrů roste. Zdraží nám hypotéky?

Ve třetím čtvrtletí banky očekávají další zpřísnění standardů, růst poptávky u úvěrů podnikům i u úvěrů na bydlení a naopak její pokles u spotřebitelských úvěrů, uvádí ČNB.

Ode dneška se vyplácí náhrady vkladů za kampeličku Unibon Více než 1300 lidí připravila kontrola o nemocenskou. Kde probíhá nejvíce kontrol?        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
24. 7. 2012 10:37 Nový

ja bych to uvolnil cely

a pujcoval bych uplne vsem jako v USA pred vypuknutim hypotecni krize ... jedine tak jeste potlacime chvili ten system, ktery je postaven na dluzich v chodu! Jednou to stejne pretece, ale muzeme tu karu jeste pred sebou chvili tlacit, je treba aby si lide masivne zacali pujcovat zase na dovolene, na auta atd atd tim zase na chvili rozpumpujeme ekonomiku :-)