Hlavní navigace

ČMSS v prvním čtvrtletí zvýšila zisk na 271 milionů

Sdílet

Veronika Němcová 18. 5. 2020

Čistý zisk Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl 271 milionů korun, což je meziročně o 14 % více. Začátek roku rostl počet i objem poskytnutých úvěrů o čtvrtinu. Celé skupině ČSOB, do které ČMSS patří, zisk naopak výrazně klesl, a to o 56 % na 2,1 miliardy Kč.

Čisté úrokové příjmy ČMSS meziročně vzrostly o 6 procent na 566 milionů korun, příjmy z poplatků a provizí naopak klesly o 4 procent na 134 milionů Kč. Objem vkladů ze stavebního spoření vzrostl mírně o jedno procento na 136 milionů Kč, objem úvěrů rostl o 3 procenta na 118,5 milionu.

ČMSS letos čekala razantní růst objemu nových úvěrů, nyní vyhlíží kvůli pandemii koronaviru spíše pokles obchodu, byť krátkodobý. Pokles by se měl projevit ve 2. čtvrtletí.

Na finanční výsledky bude mít největší dopad snížení mezibankovních úrokových sazeb, odklady splátek úvěrů i obezřetná tvorba opravných položek na případné ztrátové úvěry. Nicméně předpokládáme, že dopad na stavební spořitelny nebude nijak dlouhodobý a zásadní, uvedl člen představenstva a finanční ředitel ČMSS Ladislav Neuhäuser.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).