Citigroup se rozdělila na dvě části, aby lépe zvládla krizi

Finanční americký gigant Citigroup, který v České republice působí jako Citibank Europe, se rozdělil na dvě části: na Citicorp a Citi Holdings. Česká pobočka Citi se tak stala součástí Citicorp. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Citicorp má mít na starosti firemní i retailové klienty a celosvětově bude nabízet vkladové a úvěrové služby. Citicorp tak bude mít stávající velmi ziskový segment bankovnictví včetně privátních V.I.P. klientů a bude „očištěna“ od ztrátových aktivit.

Druhé části Citi Holdings zůstanou rizikovější aktivity v podobě asset managementu, rizikové půjčky a hypotéky zvláště z území USA a zůstane jí i řízení aktiv, které kryje půjčka americké vlády. Tisková zpráva zároveň uvádí, že nově vzniklé společnosti Citi Holdings prozatím chybí manažer, který si povede.

Češi dávají při nákupu na internetu přednost dobírce a bankovnímu převodu Jaká jsou pravidla pro výplatu dávek v nezaměstnanosti?        
petrph
petrph (neregistrovaný)
19. 1. 2009 8:42 Nový

Člověk by čekal že to bude obráceně

Ze se tedy firmy naopak spojí aby lépe zvládly krizy. Jak je vidět, opak je pravdou - v normálním světě by musela firma krýt ztráty z jedné činnosti z ostatních činností, které provádí. Ale Citigroup zvolilo jiný postup - oddělilo Citi Holdings s rizikovými (spíše vybrakovanými) hypotékami, to ukázalo prázdné kapsy (či spíše ještě velké dlouhy), a Ameriko, zaplať. Né že by proti tomu klienti Citicorp něco měli...