Hlavní navigace

Citigroup se rozdělila na dvě části, aby lépe zvládla krizi

Sdílet

Redakce 19. 1. 2009

Finanční americký gigant Citigroup, který v České republice působí jako Citibank Europe, se rozdělil na dvě části: na Citicorp a Citi Holdings. Česká pobočka Citi se tak stala součástí Citicorp. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Citicorp má mít na starosti firemní i retailové klienty a celosvětově bude nabízet vkladové a úvěrové služby. Citicorp tak bude mít stávající velmi ziskový segment bankovnictví včetně privátních V.I.P. klientů a bude „očištěna“ od ztrátových aktivit.

Druhé části Citi Holdings zůstanou rizikovější aktivity v podobě asset managementu, rizikové půjčky a hypotéky zvláště z území USA a zůstane jí i řízení aktiv, které kryje půjčka americké vlády. Tisková zpráva zároveň uvádí, že nově vzniklé společnosti Citi Holdings prozatím chybí manažer, který si povede.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2009 8:42

    petrph (neregistrovaný)
    Ze se tedy firmy naopak spojí aby lépe zvládly krizy. Jak je vidět, opak je pravdou - v normálním světě by musela firma krýt ztráty z jedné činnosti z ostatních činností, které provádí. Ale Citigroup zvolilo jiný postup - oddělilo Citi Holdings s rizikovými (spíše vybrakovanými) hypotékami, to ukázalo prázdné kapsy (či spíše ještě velké dlouhy), a Ameriko, zaplať. Né že by proti tomu klienti Citicorp něco měli...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).