Hlavní navigace

Citibank jako první banka přináší vedení kreditní karty zdarma

Vojtěch Malý

Kreditní kartu zdarma nabídne jako první bankovní ústav v Česku Citibank. Za její kartu Citibank Classic již nebude účtován roční poplatek za vedení. Dříve jej klient nemusel platit jen v případě, že pomocí ní utratil 36 000 Kč ročně.

Chceme, aby kreditní karta Citibank byla dostupná všem. Proto jsme se rozhodli odpustit podmínku pro bezplatné vedení karty, tedy nutnost utratit kreditní kartou 36 tisíc ročně. Od zítřka bude vedení kreditní karty zcela zdarma, uvedl ředitel odboru kreditních karet Citibank Rizwan Qazi.

Cílem Citibank je nejen kartu nabídnout všem, ale také všude. Karty nyní nabízíme na stáncích umístěných v obchodních centrech. Těm, kteří hodně cestují, nabízíme kartu na letišti, nebo na vybraných čerpacích stanicích Shell. Těm, co jsou rádi obsluhováni z pohodlí domova, nabízíme kartu přes Internet nebo telefonicky, tedy bez nutnosti navštívit pobočku banky. Výjimkou není ani obsluhování zájemců o kartu v místě jejich zaměstnání, doplnil Qazi.

Nabízíme Vám na serveru Měšec.cz speciální rubriku Kreditní karty.

Další informace o kreditních kartách na serveru Měšec.cz:

Zdroj: tisková zpráva Citibank

Našli jste v článku chybu?
  • 29. 5. 2008 15:34

    Anituk (neregistrovaný)
    Přidávám příspěvek, který jsem dnes poslal do ČRo2-Praha, kde je celodenní program na téma dluhy.
    Dnes je těžké "nemít dluhy". Když si například chcete objednat hotel v Londýně, bez kreditní karty prostě nemáte šanci - internet vás dál nepustí. A v jiné cizině se uplatníte s jinými kartami - na Zélandu jsem měl 3 a bylo to taktak. Kreditní karta=dluh. A tady záleží na solidnosti banky. Třeba: HVB mi vystavila kartu, já jsem chtěl, aby došlé pohledávky okamžitě strhávala z mého účtu u Poštovní spořitelny (kde mám platební kartu, ale ta funguje ve v světě jen někde). Vše funguje bezvadně, platím jen malé částky za udržování účtu. Zato Citi bank: lákala kolemjdoucí na Veletrhu cestovního ruchu na karty, co jsou zadarmo a když splácíte včas, neplatíte nic, žádný úrok. Že mají nějaké procento z uskutečněných obchodů. I zkusil jsem, potřeboval jsem mít možnost platit u benzinek (často na odlehlých místech jen automatů na karty). Jaké bylo mé řekvapení, když jsem po návratu dosatal výpis, kde po mně chtěli krom utrcených šestnácti tisíc ještě asi 450 korun navíc. Úroku. Za měsíc! (V informacích se mluvilo o ročním úročení). Kdybych se nezeptal, úrok by mi denně naskakoval. A že to celé strhávat nemohou a že z toho co nestrhnou jsou úroky, pravda uvádí se v letáku nějaké rozmezí, ale oni účtují to maximum... no zkrátka jsem peníze ze svého účtu sám hned vyzvedl, postaru přinesl v kapse, na místě zaplatil "na prkno" a kartu okamžitě zrušil. Takhle pracuje zřejmě řada nesolidních "půjčovatelů". A jste-li docela jiné profese, peněžnímu žargonu nerozumíte a nemáte ani zasvěceného známého, který vám řekne ´na tohohle si dej bacha, pryč od něj´, upadnete o dluhů ani nevíte jak. A ty rostou den ode dne měrou nezjistitelnou - na první dotaz mi úředník u desky nebyl schopen říci, kolik bych platil třeba převodem z účtu na účet - částka narůstá po dnech a než si to banky elektronicky předají.... A tak říkám já: BACHA NA NĚ!!! Pryč od nich!

    A dodávám: inzerují až první 2 měsíce bzúročné, atd., atd.,atd.