Spočítejte si...

Zavřít

ČEZ plánuje 200 dobíjecích stanic pro elektromobily

Do roku 2013 plánuje společnost ČEZ v Česku zprovoznit zhruba 200 veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily. Jen v průběhu letošního roku plánuje ČEZ instalovat tyto dobíjecí stanice v 50 lokalitách, uvádí to v tiskové zprávě. Nejčastěji se mají objevit v blízkosti větších měst České republiky, budou nejenom v Praze, ale také v regionu střední Moravy, jižní Moravy, západních a východních Čech.

ČEZ také oznámil první partnery, kteří by spolu s ním měly vytvořit potřebnou infrastrukturu. Našimi partnery logicky budou ti, koho se doprava ve městech dotýká, tedy provozovatelé parkovacích míst či obchodní centra. Jsem rád, že společně přispějeme k ekologičtější dopravě a zlepšení života ve městech, uvedl generální ředitel společnosti Martin Roman. Mezi partnery jsou například obchodní domy IKEA, Kaufland, TESCO nebo také developer ORCO.


Sony stále neví, zdali hackeři získali také údaje o platebních kartách uživatelů Spojené státy mohou podle čtenářů serveru Měšec.cz zbankrotovat        
johan
johan (neregistrovaný) ---.12.broadband11.iol.cz
4. 5. 2011 6:33 Nový

Re: ČEZ plánuje 200 dobíjecích stanic pro elektromobily

celé vlákno

"Jsem rád, že společně přispějeme k ekologičtější dopravě a zlepšení života ve městech," ....a namastíme si kapsy

Kecka
Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
4. 5. 2011 15:49 Nový

Re: ČEZ plánuje 200 dobíjecích stanic pro elektromobily

celé vlákno

Je pravděpodobné, že několik prvních let bude dobíjení elektromobilů zdarma. Trh se musí rozjet. Už se těším jak si, nemaje vlastní auto, zadotuji (pardon, snížím počáteční náklady spojené s touto technologií).
ČEZ bude elektromobily i pronajímat, pravděpodobně za lidovou cenu (nepotřebuje na tom vydělat, když na to padnou ty moje nedobrovolné dotace), pouhých 20tis Kč/měsíc. Předpokládáná cena provozu elektromobilu je 0,3-0,5 Kč/km.
Další mé nedobrovolné dotace, na pořízení elektromobilu, za mne pravděpodobně nabídne ještě stát.

Milan Smrž
Milan Smrž (neregistrovaný) ---.255.broadband9.iol.cz
4. 5. 2011 8:33 Nový

elektromobily jsou parterem obnovitelných zdrojů

Opět chyba! Elektromobily jsou přirozeným partnerem obnovitelných zdrojů, protože mohou být nabíjeny z fluktuujících obnovitelných zdrojů a v mohou - až jich bude více - sloužit jako akumulátory elektrické energie. takový pilotní projekt kdy auto komunikuje se sítí úspěšně běží v Kalifornii pod názvem Car to Grid. Tento způsob by měl vyhlazovat špičky odběrů a přinášet majitelům určitý zisk.