Hlavní navigace

Cestovní pojištění si sjednejte i na vánoční trhy v zahraničí. Vyplatí se

Sdílet

Pokud se chystáte na vánoční trhy za hranice České republiky, zvažte kromě jiného také sjednání krátkodobého cestovního pojištění. Jak se totiž říká, čert nikdy nespí a riziko havárie, podvrknutého kotníku nebo bolavého zubu hrozí i v dojezdové vzdálenosti do České republiky. A bez cestovního pojištění pak může nastat problém s návratem domů po ošetření. Informovala o tom Allianz pojišťovna.

Sice platí, že v rámci Evropské unie vám platí evropský průkaz pojištěnce (EHIC), ale v rámci něj máte nárok na stejné služby, jako tamní obyvatelé. To však neznamená, že je vše bezplatné. Následná repatriace se pak může pohybovat v řádech desítkách až stovkách tisíc.

Důležitou součástí cestovního pojištění je však i odpovědnost. Stačí jeden neopatrný pohyb a bez pojistky musí nadšení výletníci sáhnout hluboko do peněženky. Na tržišti sice nikoho nezraní jako na sjezdovce, ale k majetkové škodě může dojít i na německém, rakouském, maďarském nebo třeba polském náměstí, říká produktová manažerka Allianz Libuše Krčmářová. Tím spíše, pokud cestujete s dětmi. Těm se vše líbí, na vše se chtějí zblízka podívat a i takové rozbité vánoční ozdoby mohou na německém tržišti vyjít na několik set euro.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).