Hlavní navigace

Českomoravská stavební spořitelna má nového šéfa. Přichází Kořínek z ČSOB

Sdílet

Jiří Hovorka

Novým předsedou představenstva Českomoravské stavební spořitelny se s účinností od 1. března stane Tomáš Kořínek (50). Do ČMSS přichází z představenstva ČSOB. Jde tedy o „přestup“ v rámci skupiny, když ČMSS spadá pod ČSOB.

Stavební spoření má před sebou velmi dobré roky. Prostředí pomalu rostoucích úrokových sazeb je pro stavební spořitelny ideální – můžou nabídnout výhodné úrokové sazby na spoření a zároveň velkou výhodou zůstává garance úrokové sazby u úvěrů. Předpokládám proto, že v letošním roce ČMSS poroste v prodeji nových smluv i úvěrů, uvedl Tomáš Kořínek při svém nástupu.


Autor: ČMSS

Tomáš Kořínek

V představenstvu Tomáš Kořínek vystřídal Vladimíra Staňuru, který z ČMSS odešel na konci loňského roku a nově působí na částečný úvazek v České bankovní asociaci. Představenstvo ČMSS je tříčlenné, kromě Tomáše Kořínka v něm působí ještě Jochen Maier a Petr Hlaváč.

Tomáš Kořínek v ČSOB pracoval od roku 2009, v květnu 2010 se stal ředitelem útvaru Řízení rizik a od počátku roku 2015 byl členem představenstva ČSOB odpovědným za oblast Řízení rizik skupiny (CRO). 

Tomáš Kořínek vystudoval ČVUT v Praze (Fakulta Elektrotechnická, obor Ekonomie a management). Před nástupem do ČSOB působil v seniorních manažerských funkcích ve významných finančních institucích na českém trhu, byl například členem představenstva zodpovědným za risk management, finance a  operations ve Volksbank CZ.