Hlavní navigace

Česko-rakouský poradenský den k důchodům se letos uskuteční ve Znojmě

Sdílet

Pokud jste pracovali nebo pracujete v České republice a v Rakousku a máte dotazy ohledně důchodů, můžete využít česko-rakouský poradenský den. Ten se letos koná ve středu 22. května 2019 ve Znojmě.

Pracovníci České správy sociálního zabezpečení vám poskytnou informace ohledně podmínek a nároků na důchody z obou zemí, jak se vám budou odpracované roky započítávat do důchodu a řadu dalších informací.

Akci zajištuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PVA).

Akce se bude konat od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 v budově okresní správy sociálního zabezpečení (Vídeňská 701/31, Znojmo).

O konzultace je tradičně velký zájem, proto je vhodné se předem objednat. Čas konzultace si lze domluvit na telefonním čísle +420 515 205 215.

Pokud se rozhodnete konzultaci využít, přineste si s sebou průkaz totožnosti, doklady o pojištění (především ty, na kterých je uvedeno rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případně také korespondenci s institucemi důchodového pojištění apod.

Poradenství je bezplatné a pro jednotlivé konzultace je vyhrazen dvacetiminutový interval. Objednaní klienti budou mít při konzultacích přednost. Tlumočení je zajištěno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).