Spočítejte si...

Zavřít

Česko je kapří velmocí. Nebojte se, na stole budete mít českou rybu

Bojíte se, co ulovíte při nákupech za kapra, kvůli aférám s dovozem nekvalitních potravin ze zahraničí? Výsledky analýzy UniCredit Bank by vás mohly uklidnit. Česko je totiž v rámci EU přímo kapří velmoc, která plně pokrývá svou poptávku a ještě zhruba polovinu produkce vyváží. Dovoz kaprů je minimální. 

Podle údajů Eurostatu dosáhla v Česku produkce kaprovitých ryb za rok 2009 celkem 1763kg na 1000 obyvatel, což nás s přehledem řadilo na první místo žebříčku zemí EU. Proti průměru celé sedmadvacítky unie byl český údaj devítinásobný a Česko se podílelo na celé produkci unie v tomto sortimentu 21 procenty. Nepatrně vyšší podíl na produkci EU, 22 %, mělo jen třiapůlkrát větší Polsko, uvádí kapří statistika. Nejvíce se tyto ryby vyváží do Polska, Německa a na Slovensko. 

Nebojte se tedy, pokojně plující kapřík v kádích u vás na náměstí je s největší pravděpodobností česká ryba.

GE Money Bank zkrátila vydání a aktivaci karty. Získáte ji za několik minut Analytici: Cena ropy bude v příštím roce stagnovat. Proč?        
thr aura:85
20. 12. 2012 14:37 Nový

Občas ale člověk zírá...

S kaprem jsem měl docela veselou příhodu, kdy jsem koupil v Třeboni, tedy "hlavním městě rybníkářů", mražené filety z kapra. Kvalita byla velmi slušná, ale pak jsem zijstil, že země původu je Argentina. Tak tohle bych fakt nečekal :-)