Hlavní navigace

České dráhy nabízejí nově výhodnější včasné jízdenky i do Švýcarska

Sdílet

Jiří Hovorka

Výhodnější včasnou jízdenku od Českých drah je možné nově pořídit takíé na cestu vlakem do Švýcarska. Konkrétně jde o denní spojení přes hraniční přechod Horní Dvořiště – Summerau. Cena této jízdenky z Prahy do Curychu začíná na 1911 Kč a umožňuje využít expresní vlak mezi Prahou a Lincem a přípojný vlak railjet z Lince do Curychu. Děti do 15 let cestují v doprovodu dospělého majitele včasné jízdenky za 164 korun. Zakoupit lze i jízdenky do dalších míst ve Švýcarsku, například včasná jízdenka Praha – Ženeva nebo Praha – Interlaken je od 2301 Kč. 

Protože tarify za zahraniční úseky tratí jsou pro nás stále poměrně vysoké, snažíme se našim občanům zpřístupnit cestování po Evropě moderními, rychlými a komfortními vlaky rozšiřováním cenově dostupných Včasných jízdenek. Na jejich platnosti a cenách se však vždy musíme dohodnout se zahraničními partnery. Nyní se nám podařilo rozšířit takovou dohodu s Rakouskem a Švýcarskem, která výrazně rozšiřuje možnost cestování do země helvétského kříže i denními spoji, vysvětluje Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Včasné jízdenky Švýcarsko je tak nově možné zakoupit pro všechny obvyklé mezinárodní stanice ve Švýcarsku s odjezdem denními expresy z Prahy v 6:01 a v 10:01 s přestupem v Linci a příjezdem do Curychu v 17:20 a v 21:20. Opačným směrem lze zakoupit jízdenky pro odjezdy z Curychu v 6:40 a v 10:40, s příjezdem do Prahy v 19:57 a ve 22:57 hod. Včasná jízdenka platí ve 2. třídě expresů a moderních rychlovlaků railjet, které projíždí Tyrolskem a Vorarlberskem po turisty vyhledávané zážitkové trati Arlbergbahn.

Mezi Českem a Švýcarskem je možné cestovat také nočním vlakem v lůžkovém vagóně. Spoj odjíždí obvykle z Prahy v 18:01 a do Curychu přijíždí ráno v 8:20. Opačným směrem vyráží v 21:40 a do Prahy přijíždí v 10:57. Cena zahrnující včasnou jízdenku a servis v třílůžkovém oddíle stojí od 1144 Kč. Cena je levnější než u spojů přes den, protože jde přímo o vagon Českých drah.

Například autobusový dopravce Flixbus nabízí jízdenky z Prahy do Curychu s přestupem v Mnichově od 749 korun. Například autobus vyjíždějící v 10:50 z Prahy je v Curychu podle jízdního řádu ve 22:10.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).