Hlavní navigace

České aerolinie prodávají již 84 % letenek v elektronické podobě

Sdílet

Redakce 16. 1. 2008

Letecké společnosti sdružené v Mezinárodní organizaci leteckých dopravců IATA se dohodly na přechodu k elektronickým letenkám. V důsledku toho prodejní agentury od června 2008 přestanou vystavovat papírové letenky a přejdou výhradně na elektronické. Papírové letenky budou nadále v některých případech vystavovat již jen prodejní kanceláře samotných leteckých společností.

Přechod na elektronické letenky je jedním z prioritních úkolů také Českých aerolinií. V současné době prodává společnost již 84 procent letenek v elektronické podobě. Podíl elektronických letenek navíc neustále roste.

Zvyšuje se také podíl letenek prodaných přes internet. V současnosti České aerolinie prodávají přes internet téměř deset procent svých letenek. Další elektronickou službou, kterou nabízejí České aerolinie, je internetové odbavení. V současnosti již tuto možnost mohou cestující využít při letu z Prahy a z dalších 26 evropských letišť do všech destinací, kam létají České aerolinie nebo jejich partneři. Internet check-in naopak nelze použít do destinací s přísnějším bezpečnostním režimem, tedy do izraelského Tel Avivu, do Spojených států a do Kanady.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).