Hlavní navigace

Česká spořitelna musela stáhnout aplikaci Saifu. Ochrannou známku vlastní jiná společnost

Sdílet

Na začátku srpna 2018 jsme vás ve článku Saifu České spořitelny. Mobilní platby podruhé a se zlatou rybkou informovali o tom, že Česká spořitelna spustila platby mobilem právě skrze zmíněnou aplikaci.

Tu teď ale musela stáhnout z Google Play, kde byla až dosud ke stažení. Služba App Store následně zakázala publikaci této aplikace. Ochrannou známku na slovo „Saifu“ totiž vlastní společnost Paymaster, která sama vyvíjí aplikaci platebního systému postaveného na kombinaci platby penězi a kryptoměnami.

Když jsme v Google Play objevili aplikaci Saifu, překvapilo nás to, protože vlastníkem ochranné známky jsme my. Vzhledem ke globálním ambicím Saifu a vlastnictví ochranné známky pro celý svět jsme museli přistoupit k žádosti o stažení Saifu České spořitelny z nabídky aplikací, říká Jan Husták, tiskový mluvčí značky Saifu pro Českou republiku.

Stažení aplikace z Google Play Česká spořitelna potvrzuje s tím, že se snaží situaci vyřešit a napravit. Omlouváme se, ale aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stahovat z Google Play. Věříme, že se situace rychle vyřeší a aplikace bude brzy dostupná, uvedl pro on-line deník Aktuálně.cz Lukáš Kropík z tiskového oddělení České spořitelny.

Nyní si tedy aplikaci stáhnout nemůžete. Pokud už ji ale máte, nic se pro vás nemění a můžete s ní i nadále platit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).