Spočítejte si...

Zavřít

Česká pojišťovna některým lidem zdražuje staré pojistky na domy

Česká pojišťovna zdražuje mnoha klientům pojistky staveb uzavřené už před mnoha lety. Informaci přinesl deník Právo, podle kterého si tak pojišťovna počíná u těch, kteří sami dříve smlouvy neaktualizovaly limity plnění a tudíž ani výši pojistného.

Automatické zdražení se podle deníku týká pojistek staveb, které klienti uzavřeli s Českou pojišťovnou před 15 – 17 lety. Ti dostali dopis oznamující úpravu pojistné smlouvy který uvádí, že nově zaplatí tolik, aby bylo možné napravit škody způsobené povodní, záplavou, vichřicí, krupobitím či požárem a aby si tak klienti mohli dům znovu opravit.

Právo upozornilo, že v dopise nejsou uvedeny nové parametry pojištění. To, že pojišťovna neuvádí konkrétní nové limity plnění, je podle deníku důkaz, že může jít pouze o zdražení staré pojistky bez skutečné aktualizace smlouvy s navýšením pojistných limitů. Deník Právo se však mýlí, staré pojistky na pojištění nemovitostí neměly ve smlouvě limit plnění, takže Česká pojišťovna vždy plnila do výše nové ceny. Otázkou tedy je, co skutečně klienti České pojišťovny dostali za dopis. Pojišťovna totiž nemůže svévolně změnit parametry pojistné smlouvy včetně ceny a musí postupovat podle pojistných podmínek platných v den sjednání smlouvy.

I po zvýšení pojistného u daných smluv platí klienti za velmi kvalitní pojištění nesrovnatelně méně, než kdyby se nyní rozhodli sjednat novou smlouvu u jiné pojišťovny na českém trhu, uvedl pro Právo na obranu mluvčí pojišťovny Tomáš Zavoral.

V Česku už zaplatíte bezkontaktními kartami a ne jen teoreticky Češi začínají nad stavebním spořením ohrnovat nos        
VlK
VlK (neregistrovaný) 82.100.34.---
21. 9. 2011 11:07 Nový

Komu zdražili? to by byla krásná žaloba :-)

škoda, že těm co jim zdražila pojistky asi nebudou číst web (předpokládaný věk), to by byla krásná žaloba...

Strejda Skrblík
Strejda Skrblík (neregistrovaný) 85.162.221.---
21. 9. 2011 11:37 Nový

Pojistka

Jojo, poměry se rozhodně zlepšili (zvláště, když to říká pan mluvčí). To my jsme měli u ČP povinné ručení a zničeho nic přišel dopis, že pojistka se ruší a auto máme nepojištěné. Na pobočce nám řekli, že jsme prachsprostí neplatiči a že se s námi nemají o čem bavit. Naštěstí jsme doma našli potvrzení o zaplacení a donesli ho do pojišťovny, tak smlouvu obnovili. Nicméně v nejbližším vhodném termínu jsme přešli k ČPP ... a ušetřili.

Ale to bylo před několika roky, teď to bude určitě lepší ... Akorát nemám potřebu si to ověřovat, to nechávám na jejich klientech.

pojištění
pojištění (neregistrovaný) ---.hvp.cz
5. 10. 2011 12:00 Nový

kalkulace ceny pojištění

pokud máte zájem o nezávaznou kalkulaci ceny pojištění domácnosti, nemovitosti apod., kontaktujte mě na novak.zdenek@a­tlas.cz.

Z. Novák

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.162.broadband11.iol.cz
30. 10. 2011 8:16 Nový

Re: Česká pojišťovna některým lidem zdražuje staré pojistky na domy

Líbí se mi jak najednou všichni ješitně kopou kolem sebe a Právo, takový plátek, píše o zdražení. Kdyby si ověřili fakta jde o indexování po 10-ti letech průměrným koeficientem proti původní pojistce o asi 20 % a hodnota po úpravě JE uvedena. Klient má možnost odmítnout přes klientservis.Takže všechno jsou tady hloupé lži až kecy.Povinné u ČP je cenově bezkonkureční v reálném přepočtu pojistného k výši krytí škod bezkonkurenční. Zjistěte fakta,reálně počítejte a uvidíte co je pravda.....