Spočítejte si...

Zavřít

Češi sní o domku se zahradou, hypotéky se ale bojí

Podle průzkumu společnosti Ekonomické stavby sní 73 % Čechů o vlastním bydlení v domě se zahradou, pokud však přijde na přetřes otázka financování, pak podle 8 z 10 Čechů je to hlavní důvod, proč od investice do bydlení ustupují. Podle výzkumu se totiž hypotéky bojí 81 % respondentů.

Češi chtějí bydlet ve vlastním, a to nejlépe v domě. Je tedy na čase, aby samotní developeři a stavební firmy začali společně s bankovními domy hledat nové cesty, které to zejména mladých rodinám umožní, uvádí finanční analytik společnosti Ekonomické stavby Miroslav Lebl. Bydlení ale možná bude dostupnější, ceny nemovitostí budou nejspíše v tomto roce dále klesat. K tématu čtěte: Ceny bytů v roce 2013: Bytů je mnoho, čekejme další pokles


Zdroj: Perfect Crowd

Považujete výši vašeho příjmu za překážku pro stavbu rodinného domu?

Průzkum Trendy v bydlení. N = 1000, 18+   

Jak ušetřit na daních? Hypotéku s bonusem nabízí nově také Poštovní spořitelna        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2013 11:13 Nový

Ceny

Cely problem lze shrnout do vety: nemecke (i vyssi) ceny za ceske platy.

Intri
Intri (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
7. 2. 2013 11:44 Nový

Developeři a banky

celé vlákno

Což o to, developeři i finanční domy velice dobře vědí, jak by se daly podpořit mladé rodiny, ale o to jim ani trochu nejde. Jediné, co oni chtějí, je mít minimálně 50% zisk z půjčky (půjčit milion, nechat si vrátit minimálně milion a půl). O mladé rodiny se má starat především stát, protože mladá rodina je to, co stát dokáže přivést k prosperitě. Ale to bohužel nehrozí v zemi, kde překročení limitu o 8 haléřů je neprůstřelným důvodem k zamítnutí přídavků na děti pro normální lidi, ovšem největší pedofilní organizaci na světě (římskokatolické církvi), nepřizpůsobivým a politikům se budou stále dávat desítky miliard.

Peněz není ani náhodou málo, je jich více než habaděj pro všechny. Jen by se s nimi muselo zacházet alespoň trochu s rozumem. Až bude v zákoně ustanoveno, že mladý (třeba sezdaný) bude mít nárok na půjčku, ze které banka nebude mít právo inkasovat v součtu zisk větší než třeba 10% půjčené částky, pak teprve bude možné, aby mladí rostli. Ale to by holt banky nemohly mít miliardové čisté zisky.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2013 11:51 Nový

Re: Developeři a banky

celé vlákno

To je ale jen polovina problemu. Druha je, ze to na co si u banky pujcite je samo o sobe silene predrazene.

Pritom napriklad druzstevni vystavba by to zlevnila. Ale o jeji podporu take nikdo nestoji.

Intri
Intri (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
7. 2. 2013 12:14 Nový

Re: Developeři a banky

celé vlákno

To je pravda. Jednoduše řečeno, celá ekonomika prostě postavená na hesle "buď nám dej všechno, co máš, nebo si klidně bydli pod mostem." Přitom, jak jste zmínil, takoví Němci mají ceny základních věcí (potraviny, energie) stejné, ale i nižší - například elektřinu máme podstatně dražší my. A přitom za práci účetní, za kterou tady člověk dostane zaplaceno 18 tisíc hrubého, se o těch 500 km vedle platí 3 tisíce EUR. Samozřejmě služby mají dražší (pivo v hospodě si dáte za 3,50 EUR, ne v rozmezí dvacet až pětatřicet korun jako u nás), ale to nejsou věci, které by člověk potřeboval nutně k tomu, aby přežil. Nejsem si teď jistý, jaké jsou v Německu nájmy, ale co je mi známo, má-li člověk nějakou normální práci, nemá problém zaplatit bydlení a jídlo.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2013 12:26 Nový

Re: Developeři a banky

celé vlákno

Najmy daleko vice odrazeji lokalitu. Napriklad takovy Mnichov je drahy i pro ne, na druhe strane v Berline jsou najmy levnejsi nez v Praze. Elektrina i potraviny jsou levnejsi, stejne tak i voda. Urcite jim nezbyde 10% z prijmu po te co zaplati vsechny poplatky.

A s tim pivem v hospode. Pisu to zde uz dlouho, to je opravdu jedina vec ktera v CR neni zatim predrazena. Jenze v Nemecku v te hospode k jidlu nesmrdi kuraci. Napriklad v (hudebnich) klubech stoji pivo 2.50 EUR, a opet se tam uz nekolk let ve vsech prostorach nekouri. Je to opravdu o tolik drazsi nez tady ?

Takhle zeme je zkratka typicka nablyskana bida.