Spočítejte si...

Zavřít

Češi se naučili dostat z povinného ručení více a tlačí jeho cenu vzhůru

Vypadá to, že se lidé v Česku v posledních letech plně zorientovali v možnostech povinného ručení a kromě nákladů na opravu vozidel požadují po pojišťovnách stále více odškodnění za vzniklá zranění a ušlou mzdu. Průměrná hodnota škody na zdraví podle údajů České kanceláře pojistitelů činila v roce 2009 více než 500 tisíc korun, což znamená za posledních 5 let více jak 2násobný nárůst.

V posledních letech se zvýšilo právní povědomí občanů a klienti nyní častěji využívají služeb právní ochrany, zvláště v rámci škod na zdraví, což má vliv na navýšení objemu vyplaceného pojistného plnění, sdělil Petr Baný, generální ředitel Triglav pojišťovny.

Pojišťovnám tak rostou náklady kvůli zvyšujícím se znalostem populace, ty jsou umocněny také objektivními ekonomickými faktory. Mezi ty patří plynulý růst mezd nebo zvyšující se náklady na léčení v oblasti traumatologie. To vše podle zástupců pojišťoven tlačí cenu povinného ručení vzhůru, kterému ale výrazně zabraňuje konkurenční boj.

Ceny povinného ručení v minulosti spíše klesaly. Těžko však odhadnout, jak dlouho tento trend ještě vydrží. Ceny pojištění jsou již v současné době stlačeny na minimum a rostoucí škodní průběh v oblasti škod na zdraví je neudržitelný, uzavírá Jolana AckemrannováČeské asociace pojišťoven.


Co musí řidiči stihnout vyřídit do konce letošního roku? Termíny pro doplacení zdravotního a sociálního pojištění se nejspíš sjednotí        
cml11
cml11 (neregistrovaný) ---.51.broadband7.iol.cz
24. 11. 2010 6:22 Nový

Poměr výplat

Před časem jsem někde viděl statistiku poměru výplat z povinného ručení u nás a v Německu. U nás o bylo ani ne 50%, u sousedů 97%. Z toho je zřejmé, že argumenty proč zdražovat povinné ručení jsou jen marketingovým tahem pojišťoven a cestou k ještě větším než současným ziskům. Reálně je pro ně povinné ručení u nás zlatý důl.

sysel
sysel (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
24. 11. 2010 8:38 Nový

Co si to dovolují, ti klienti!

Lidé se lépe orientují v nárocích z povinného ručení a požadují stále častěji i náhradu ušlé mzdy a úhrady za újmu na zdraví! Pěkná sviňárna, požadovat, na co mám nárok a na co mě pojišťováci nalákali při uzavírání smlouvy!