Hlavní navigace

Názor k aktualitě Češi se bojí P2P půjček, sází raději na klasické úvěry od Honza - Tak kromě toho, že Češi jsou v investování...

  • 18. 1. 2017 12:01

    Honza (neregistrovaný) ---.228.broadband17.iol.cz

    Tak kromě toho, že Češi jsou v investování i půjčování asi celkem konzervativní, tak P2P trh si na začátku udělal v ČR špatnou pověst, protože začínal na půjčkách, které byly prostě pro zoufalé lidi, s obřím úrokem. Prostě taková ta oblast, kdy už je to vyloženě odpudivé, protože už je to spíš o lichvářství a pasení na lidské hlouposti a zoufalství.

    Na moderních, konzervativně zaměřených P2P tržištích, jako je www.banking-online.cz nebo možná www.zonky.cz, sice už jde získat půjčka i s dobrým úrokem a v nebankovním sektoru je to vlastně asi ta nejvýhodnější možnost pro řadu lidí jak si půjčit, ale stále to není vnímáno jako něco důvěryhodného.

    Časem, s rozvojem těch tržišť a s přejímáním vychytávek ze zahraničí se to podle mne bude vyvíjet i v ČR. Zejména až posílí koruna a vyskočí o něco úrokové míry, tak náhle třeba ty 3%, na kterých začíná Banking Online, budou vypadat už velmi lákavě i pro lidi, kteří si mohou vybírat, odkud si půjčí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).