Hlavní navigace

Češi preferují jet na dovolenou vlastním autem. Pokut se bojí, ale předpisy nestudují

Sdílet

Veronika Doskočilová

Auto coby dopravní prostředek na dovolenou preferuje 77 % Čechů. Až 41 % řidičů také přiznává, že v zahraničí jsou v dodržování předpisů důslednější. Důvodem jsou obavy z vysokých pokut. Vyplynulo to z průzkumu finanční společnosti Volkswagen Financial Services.

Paradoxně si však předem nezjišťují, jaké dopravní předpisy platí v zemi, kterou se chystají projíždět. Lidé by neměli podceňovat přípravu. Nedílnou součástí by mělo být studium dopravních předpisů cílové destinace, stejně tak i zemí, přes které hodlají projíždět. To neprovádí každý osmý český řidič, namátkově si informace o dopravních předpisech studuje každý čtvrtý český řidič, upozorňuje Lukáš Cankař, ředitel marketingu a retailového prodeje ve Volkswagen Financial Services.

Rozdíly totiž nejsou jen v maximální povolené rychlosti, ale také například v povinné výbavě vozu, která se může v jednotlivých zemích diametrálně odlišovat.

Pokud už k problému dojde, je dobré mít sjednanou asistenční službu, která s řešením potíží může pomoci. Až 71 % českých řidičů je má v rámci havarijního pojištění sjednané. Zkušenosti s jejich využitím má 21 % Čechů,  dodává Lukáš Cankař.

Našli jste v článku chybu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).