Spočítejte si...

Zavřít

Češi nemají peníze na utrácení, chtějí ale spořit

82 % Čechů podle průzkumu Barometr Cetelem tvrdí, že nemají peníze na utrácení. Je to podstatně více než celkově Evropanů (71 %). Podle barometru finanční krize výrazně zasáhla kupní sílu a lidé proto hledají nové alternativní způsoby spotřeby.

Evropané se budou snažit zbytečně neplatit, a proto budou výrobky sdílet a vyměňovat si je, budou provozovat skupinové nákupy, kupovat a prodávat použité zboží, budou si zboží raději pronajímat než kupovat a budou nakupovat přímo u výrobců. Všechny tyto možnosti existují již dnes, ale respondenti nám jasně sdělili, že je mají v úmyslu v budoucnosti využívat ve stále větší míře, řekl novinářům manažer studie Flavien Neuvy.

Na těžké časy se Evropané připravují spořením, své úspory chce letos zvýšit 40 % Evropanů (37 % Čechů).

Na českou burzu nyní můžete vstoupit bez poplatku. Obvykle činí skoro půl milionu Život je hra, tu hru můžete hrát a slušně vydělat. Inspirujte se, máme návod        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
16. 5. 2013 12:53 Nový

Nu...

Ono to za Kalouska taky jinak nejde. Ale počkejte až si to přečte, ten vypitý chemický Alí je schopen vymyslet i daň z přidané hodnoty, která se bude platit bez ohledu na to, zda-li si člověk to zboží koupí a nebo nikoli. Neříkám, že se má utrácet, ale v době, kdy jdeme do kopru tak házet prachy vidlema do církve, která tu stejně už nemá ani své zastánce nemá smysl. Nebo třeba kupovat stihačky, minomety, ozvučovat sezení EU a podobné hovadiny. Myslím, že kdyby se tu tak šíleně nekradlo, tak bude na všechno.