Hlavní navigace

Češi nemají peníze na utrácení, chtějí ale spořit

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 5. 2013

82 % Čechů podle průzkumu Barometr Cetelem tvrdí, že nemají peníze na utrácení. Je to podstatně více než celkově Evropanů (71 %). Podle barometru finanční krize výrazně zasáhla kupní sílu a lidé proto hledají nové alternativní způsoby spotřeby.

Evropané se budou snažit zbytečně neplatit, a proto budou výrobky sdílet a vyměňovat si je, budou provozovat skupinové nákupy, kupovat a prodávat použité zboží, budou si zboží raději pronajímat než kupovat a budou nakupovat přímo u výrobců. Všechny tyto možnosti existují již dnes, ale respondenti nám jasně sdělili, že je mají v úmyslu v budoucnosti využívat ve stále větší míře, řekl novinářům manažer studie Flavien Neuvy.

Na těžké časy se Evropané připravují spořením, své úspory chce letos zvýšit 40 % Evropanů (37 % Čechů).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 5. 2013 12:53

    Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

    Ono to za Kalouska taky jinak nejde. Ale počkejte až si to přečte, ten vypitý chemický Alí je schopen vymyslet i daň z přidané hodnoty, která se bude platit bez ohledu na to, zda-li si člověk to zboží koupí a nebo nikoli. Neříkám, že se má utrácet, ale v době, kdy jdeme do kopru tak házet prachy vidlema do církve, která tu stejně už nemá ani své zastánce nemá smysl. Nebo třeba kupovat stihačky, minomety, ozvučovat sezení EU a podobné hovadiny. Myslím, že kdyby se tu tak šíleně nekradlo, tak bude na všechno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).