Hlavní navigace

Češi jsou v práci většinou spokojeni. Co je motivuje práci změnit?

Sdílet

Ve svém aktuálním zaměstnání je spokojeno 72 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala personální agentura Grafton Recruitment.

Jedním z hlavních důvodů je i to, že 56 % dotázaných uvedlo, že v letošním roce dostali přidáno. Ještě stále platí, že finance jsou tím nejdůležitějším, co Čechy v zaměstnání motivuje buď zůstat, nebo odejít. 65 % respondentů by v případě nespokojenosti s penězi odešlo k jinému zaměstnavateli.

Kromě toho se ale Češi ohlížejí i na jiné faktory. Nejčastěji mezi ně patří flexibilita a s tím související možnost rozvrhnout si pracovní dobu dle svých preferencí. Dále pak možnost zkráceného úvazku, nebo ochota zaměstnavatelů povolit práci z domova.

Flexibilita se dnes stává tématem číslo jedna. Některé obory, třeba IT anebo podnikové služby, již běžně homeoffice nebo pružnou pracovní dobu nabízejí, stále je však celá řada tržních segmentů, kde to procesně možné není anebo není vůle vedení tyto možnosti zavádět, říká Jitka Součková, marketingová manažerka Grafton Recruitment.

Motivací, kvůli které by Češi změnili práci, ale může být i zajímavá náplň práce (44 %) či možnost účastnit se zajímavých projektů (31 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).