Hlavní navigace

Češi chtějí z chaty plnohodnotnou náhradu domova. Neváhají kvůli tomu rekonstruovat

Sdílet

Rekreační objekty už Češi nevnímají jen jako chatu uprostřed lesa či v zahrádkářské kolonii, kde jsou mimo kontakt s okolním světem, jelikož tu není zavedena elektřina, internet a někdy ani tekoucí voda. Naopak dochází čím dál častěji k přetváření těchto objektů na plnohodnotné nemovitosti, aby tu měli lidé srovnatelné pohodlí jako doma. Více než polovina (52 %) Čechů chce mít na chatě či chalupě k dispozici televizi, silný mobilní signál a internet. Vyplynulo to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny. Zároveň ale vnímají své letní sídlo jako místo klidu a relaxace.

V roce 2017 se na úpravu či rekonstrukci svého rekreačního obydlí chystá 6 z 10 Čechů.

Plánujete rekonstrukci rekreačního objektu?
Autor: Raiffeisen stavební spořitelna

Plánujete rekonstrukci rekreačního objektu? (údaje jsou v %)

Okolo 10 % dotázaných plánuje ještě letos udělat na chatě či chalupě velkou rekonstrukci. Vnímají to jako výhodnou investici, která zvýší hodnotu nemovitosti. Během následujících 3 let plánuje velkou rekonstrukci dalších 6 % respondentů.

Mnohem častější jsou u Čechů menší zásady a drobné úpravy. Ty plánuje v příštích 3 letech 25 % z nich. Letos chce drobné úpravy stihnout 19 % dotázaných.

Někteří se ale na rekonstrukci nechystají vůbec. 40 % Čechů přiznalo, že z důvodu nedostatku financí nebo nedostatku času rekonstrukci provádět nebudou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).