Hlavní navigace

Centrální banka ukáže veřejnosti, jak se dělá měna

Sdílet

Jiří Hovorka 10. 6. 2010

Chcete vědět, v jakých prostorách, jak a proč určuje Česká národní banka (ČNB) úrokové sazby, které dále hýbou českou ekonomikou? Můžete to zjistit tuto sobotu. Počtvrté v historii se totiž koná Den otevřených dveří ČNB, tentokrát s podtitulem Jak se dělá měna. Brány centrální banky budou otevřeny v sobotu od 9 do 16 hodin. Na šesti stanovištích prohlídky budou odborníci ČNB vysvětlovat jak a z jakých principů vycházejí jejich rozhodnutí o dalším směrování měnové politiky.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout také Expozici ČNB, která v místě původního trezoru a představuje historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům, včetně ukázek padělků a ochrany peněz.

V rámci programu ČNB představí poprvé v historii pancéřovaná transportní vozidla pro převozy hotovosti a jejich policejní doprovod. Návštěvníci si také budou moci zábavnou formou otestovat, jak se jsou na tom se znalostmi o spotřebitelských produktech na finančním trhu, uvedl k programu dále ředitel komunikace a mluvčí ČNB Marek Petruš. Podrobnosti čtěte v tiskové zprávě ČNB.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).