Hlavní navigace

Cena pohonných hmot by měla začít klesat

Jiří Hovorka

V posledních týdnech jsme si v souvislosti s cenou pohonných hmot zvykli na špatné zprávy, hlásící stoupající ceny. Zdá se však, že trh již plně vstřebal zvýšení DPH a především spotřební daně a v příštích dnech se tak můžeme těšit minimálně na uklidnění situace. Nyní by se situace měla dostat do starých kolejí a vývoj cen pohonných hmot by se měl znovu odvíjet od vývoje cen ropy a kurzu koruny. V nadcházejících dnech by se cena benzinu a motorové nafty mohla snížit v řádu desetihaléřů, říká analytik společnosti PETROLmedia Michal Roškanin.

V minulém týdnu už došlo k mírnému snížení průměrné ceny benzinu. Nafta nadále zdražovala, průměrná cena stoupla podle údajů kartové společnosti CCS v minulém týdnu o 34 haléřů za litr.

A jak Michal Roškanin vidí následující vývoj cen pohonných hmot? V průběhu následujících dní by měla cena pohonných hmot po třech týdnech zdražování začít klesat, a to v rozmezí desítek haléřů. Pumpaři budou reagovat na mírné posílení kurzu koruny a zlevnění ropy na světových komoditních burzách.


Chcete vidět co s vaším platem udělaly změny roku 2010? 

Našli jste v článku chybu?