Hlavní navigace

Buřinka má nového ředitele, přichází z prostředí finančních trhů

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 9. 2018

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) se stane Libor Vošický. Vystřídá Jiřího Plíška, jenž vedl Buřinku od roku 2003.

Libor Vošický (49) nastoupil do České spořitelny v roce 2006 na pozici šéfa Corporate Treasury Sales. Před sedmi lety převzal vedení Finančních trhů a v současné době řídí Finanční trhy a Finanční instituce. Před nástupem do České spořitelny pracoval pro Commerzbank a Citigroup. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze.


Autor: SSČS

Libor Vošický

Vošický oficiálně nastoupí na pozici generálního ředitele poté, co jeho nominaci schválí Česká národní banka. Poté bude představenstvo SSČS pracovat ve složení – Libor Vošický, Ondřej Čtvrtečka a Monika Laušmanová.

Po mnoha letech strávených v prostředí Finančních trhů je pro mě řízení největší dceřiné společnosti České spořitelny novou profesní výzvou. Těším se na zajímavou práci a na nový tým, říká Vošický. 

Jiří Plíšek vedl společnost patnáct let. Děkuji Jirkovi za skvělou práci. Podařilo se mu vytvořit z Buřinky proklientskou instituci s vysokou kvalitou digitálních služeb. Liborovi předává Buřinku v dobré kondici, dodává Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny zodpovědná za retail.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).