Hlavní navigace

Bojovat proti "šmejdům" se vyplatí. Senior vyhrál další spor

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 8. 2013

Bojovat proti pořadatelům předváděcích akcí s nekalými úmysly, se vyplatí. Dokazuje to například případ seniorky, které se podařilo za pomoci poradců časopisu dTest a advokátní kanceláře v soudním sporu porazit společnost i-Rest. Ta místo avizovaného výletu ke Karlově Studánce zavezla účastníky na předváděcí akci. Z té si pak seniorky přivezla hrnce za cenu v řádech desítek tisíc korun. Soud rozhodl o tom, že prodejce musí žalobkyni vrátit 40 000 Kč.

Soud neuznal tvrzení i-Restu, který se snažil využít výjimky z možnosti odstoupení od smlouvy s argumentem, že seniorka uzavřela smlouvu doma, a proto od ní nemohla odstoupit. Na základě předložených důkazů rozhodl soud ve prospěch žalobkyně a prohlásil kupní smlouvu za neplatnou, popsal Miloš Borovička, právní poradce sdružení dTest který dále zmínil, že výsledek sporu je důkazem, že i proti předváděcím akcím existuje účinná obrana, jen se nevzdávat.

Soud shledal, že seniorka neměla v úmyslu nic kupovat a pod záminkou výletu byla namísto toho manipulativně přinucena zúčastnit se předváděcí akce a zakoupit zboží. Pozvánka na domnělý výlet byla navíc rozeslána pod hlavičkou neexistující společnosti Valašská cestovní agentura s.r.o., což soud shledal jako obcházení zákona a jednání v rozporu s dobrými mravy, uvádí zpráva sdružení TEST.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).