Bitcoin nabourává finanční systém, myslí si ekonom

Elektronické měny Bitcoin se začínají bát také politici a někteří ekonomové, podle nich může výrazně ohrozit důvěru v současné peníze: „Obavou je, že bitcoin se nabourává do standardního měnového systému. Průnik globálně obchodovaného, ale neregulovaného nástroje, do čínského měnového systému, je nežádoucí. Bitcoin může být využíván k praní špinavých peněz a dle mého názoru je krok centrální banky správný,“ uvedl Hao Hong, šéf researche pro Čínu v China research at Bocom International Holdings.

Bývalý šéf FEDu Alan Greenspan nenachází v měně Bitcoin žádnou hodnotu: Ceny, na kterých obchoduje bitcoin, jsou neudržitelně vysoko a tento virtuální nástroj není měnou, uvedl pro Bloomberg TV. Je to bublina. Bitcoinu chybí skutečná vnitřní hodnota. Musíte zapojit představivost na maximum, chcete-li se pokusit nějakou hodnotu bitcoinu hledat. Já jsem nebyl schopen ji nalézt, někomu jinému se to možná daří, dodal. Čtěte také: Thajsko zakázalo měnu Bitcoin

Palmknihy.cz budou kvůli DPH prodávat knihy z Lucemburska Češi mají stále méně peněz, přestávají jíst maso        
Lukáš Blecha aura:51

Hodnota

celé vlákno

Bitcoin ale hodnotu má. Bitcoiny se musí vytěžit a těžení stojí peníze. Buď v minulosti za obrovskou spotřebu elektřiny prostřednictvím grafických karet, či v současnosti díky nesmírně drahým ASIC zařízením. Bitcoiny se z ničeho samy nevytvoří a je třeba utratit peníze na jejich vygenerování.

valesek
valesek (neregistrovaný) ---.praha4net.cz
8. 12. 2013 22:26 Nový

Re: Hodnota

celé vlákno

A ty si myslis, ze cena meny je vyjadrena naklady na jeji vyrobu? Nevedel jsem ze mezi nami existuji lide kteri takto hloupe smysleji. No, toto?

Lukáš Blecha aura:51

Re: Hodnota

celé vlákno

To jsem nikde nenapsal. Píši jen, že náklady na uvolnění BTC do oběhu je nutné vynaložit.

John
John (neregistrovaný) 176.74.130.---
14. 12. 2013 18:20 Nový

Re: Hodnota

celé vlákno

Lukasi, hodnota meny neni urcena naklady na jeji vyrobu nebo distribuci. To pak by byl napriklad americky dolar skoro bezcenný.