Hlavní navigace

Banky a stavební spořitelny začínají opět pobízet k úvěrům na bydlení

Jiří Hovorka

Banky a stavební spořitelny se po delším útlumu opět snaží rozhýbat trh s úvěry na bydlení, a navazují tak na množící se optimistická ekonomická očekávání. Předpokládáme, že v letošním roce by počet poskytnutých hypoték mohl být přibližně o 10 % vyšší než loni, říká například produktový manažer Raiffeisenbank (RB) Jan Bureš.

Ta se od včerejšího dne vrátila k poskytování hypotéky až do výše 90 % odhadní ceny nemovitosti. Banka v době finanční krize zpřísnila kritéria a hypotéky Klasik a Hypotéku naruby poskytovala jen do výš 85 %. Zpřísnění tohoto pravidla na podzim roku 2008 přispělo k tomu, že naši klienti přečkali první část finanční krize bez výraznějších problémů. Přestože se kvůli vývoji nezaměstnanosti dá očekávat nárůst nesplácených úvěrů v letošním roce, věříme, že už nastala ta správná doba pro částečné zmírnění tohoto omezení, uvádí dále Bureš.

Cestou zvýhodněných úrokových sazeb jdou Komerční banka (KB) a stavební spořitelna Modrá pyramida. KB nabízí při podání žádosti do 14. února 2010 (a uzavření smlouvy do konce března) zvýhodnění úrokové sazby o 0,1 až 0,3 % u všech fixací. Modrá pyramida nabízí rovněž zvýhodnění úrokových sazeb u svých Hypoúvěrů až o 0,3 %. Zvýhodněnou úrokovou sazbu můžete získat pokud si o úvěr ze stavebního spoření zažádáte do 2. března.

Našli jste v článku chybu?