Hlavní navigace

Bankám rostou zisky, EU je chce více regulovat

Gabriela Hájková

České banky zvýšily za první tři kvartály meziročně čistý zisk o 9 % na 40,2 mld. Kč, uvádí statistiky České národní banky. Zisk z finančních a provozních operací se zvýšil o 12 %, zatímco naopak ztráty z poskytování úvěrů se zdvojnásobily.

Na činnost bank si chce více posvítit Evropská unie. Ministři financí EU včera jednali o reformě dohledu nad jednotlivými finančními institucemi EU. Vzniknou tři nové instituce. Jedna z nich bude mít na starost dohled nad bankami, druhá nad pojišťovnami a třetí nad penzijními fondy, uvedl Václav KmínekČeské spořitelny.

Našli jste v článku chybu?
  • 4. 12. 2009 13:00

    anonymní
    Nejen bankám rostou zisky, zatímco reálné příjmy mnohým občanům klesají. Je smutné, že k regulaci i např. telefonních poplatků nebo cen energií musí přistupovat jinak tak proklínaná Unie, což z hlediska své peněženky schvaluji. Jen čekám, kdy dojde k návratu socialismu a budou u daleko většího počtu cen ceny nějak regulované, protože se řada věcí za socialismu běžně dostupných širokým masám obyvatel stává díky vykořisťovatelskému chování některých subjektů pro velkou část občanů nedostupným "luxusem".