Hlavní navigace

Bankám přibude další konkurence, na český trh vstupuje evropská banka

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 23. 9. 2009

Na český bankovní trh vstupuje AXA Bank Europe. Z veřejně dostupných údajů České národní banky vyplývá, že od 21. září 2009 je AXA Bank Europe přímým účastníkem českého clearigového systému a získala vlastní bankovní kód 2230. Vstup do clearingového systému bývá jeden z posledních kroků přípravy spuštění banky, lze proto očekávat, že v nejbližších týdnech AXA Bank oznámí své oficiální působení a začne nabízet své služby.

AXA Bank, jejíž mateřské sídlo je v Belgii, již aktivně působí například v Maďarsku, kde prostřednictvím agresivní obchodní politiky přetahuje klienty konkurenčních bank na nabídku depozitních produktů. Lze očekávat, že i v České republice se AXA Bank zaměří na poskytování běžných retailových služeb a očekává se i nabídka jednoduchého spořicího účtu. Psali jsme: Nová AXA Banka.

AXA Bank získala oprávění k působení v České republice 29.05.2009. Banka je součástí evropské finanční skupiny AXA, která v České republice působí ve společnostech AXA pojišťovna, AXA životní pojišťovna a AXA penzijní fond. AXA má i vlastní asistenční službu. Vznikem nové banky a vzájemným propojením produktové nabídky tak vznikne další konkurent zvláště finančním společnostem se zaměřením na oblast bankopojištění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).